در حال بارگزاری...

رادیو، تلویزیون و سینما

خدمات/رسانه/رادیو، تلویزیون و سینما

تلویزیون

با وجود روند رو به رشد نفوذ شبکه های اجتماعی، تلویزیون همچنان مهمترین و با نفوذ ترین رسانه در تصمیم گیری خرید مصرف کنندگان است. مطابق آمار منتشر شده هر ایرانی روزانه به طور متوسط ۴:۳۰ دقیقه در طول شبانه روز به تماشای تلویزیون مشغول است. بر اساس یک تحقیق دیگر مشخص گردیده است که ۳۷ درصد بینندگان تلویزیونی پس از دیدن تبلیغات تلویزیونی تصمیم به خرید می گیرند این در حالیست که تنها ۷ درصد از بینندگان یک آگهی در شبکه های اجتماعی تصمیم به خرید گرفته اند.

معرفی خلاقانه، سریع، به یادماندنی و کارآمد برند و محصول شما در رسانه تخصص ماست.

تاثیری که یک آگهی تلویزیونی بر روی بیننده خواهد گذاشت بلافاصله موجب علاقمند شدن بیننده به محصول شده و به یاد او خواهد ماند. جنسیت، سن و عوامل فرهنگی و اجتماعی از جمله راه های تاثیرگذار آگهی های تلویزیونی بر مخاطب می باشد. از این رو همچنان تلویزیون قدرتمند ترین رسانه، در میان سایر رسانه های تبلیغاتی است. تبلیغات مستقیم در قالب پخش تیزر، رپرتاژ آگهی، زیر نویس و آرم آگهی و تبلیغات غیر مستقیم در قالب تولید برنامه های مشارکتی و آموزشی و اسپانسرینگ از جمله روش های تبلیغات در تلویزیون هستند.
تبلیغات در تلویزیون همواره و در همه جای دنیا نسبت به سایر رسانه ها گران تر می باشد از همین رو بخش عمده بودجه تبلیغاتی یک کمپین همواره به تلویزیون اختصاص داده می شود. لذا اگر تبلیغات در تلویزیون مدیریت نشود منجر به هدر رفتن بودجه می گردد. اینجاست که برنامه ریزی رسانه اهمیتی فوق العاده پیدا می کند.

رادیو

رادیو به عنوان یک رسانه غیر بصری پس از تلویزیون یکی از پر مخاطب ترین رسانه ها برای تبلیغات است. رادیو به دلیل نداشتن محدودیت های دسترسی برخلاف تلویزیون به صور گوناگون و در مکان های متفاوتی قابل استفاده است. به صورت اینترنتی در گوشی های هوشمند و کامپیوتر، با دستگاه های گیرنده سنتی در ماشین، در خانه و محل کار، از طریق پخش در اماکن عمومی و … می توان به رادیو و محتوای پخش شده در آن دسترسی داشت. لذا رادیو با قابلیت های مذکور یکی از بهترین روش های تبلیغات در میان رسانه ها است. البته لازم به ذکر است که به دلیل محدودیت غیر بصری بودن آن باید به شیوه ای خلاقانه و متفاوت از سایر رسانه ها برای آن برنامه تبلیغاتی تولید کرد. در اینجا هم مدیریت تولید و برنامه ریزی رسانه بسیار با اهمیت بوده و نباید از آن غافل شد.

سینما

“یک سالن تاریک سینمای مدرن با پرده سفید عریض و صندلی های متعدد پر از تماشاگر و هیجان دیدن یک فیلم! “

تاریکی سالن، نداشتن حق انتخاب، سکوت و تمرکز پیش از آغاز فیلم، مناسب ترین زمان برای پخش و انتقال پیام از طریق یک آگهی تبلیغاتی است.
با توجه به وجود بیش از ۱۰۰ سالن سینما در تهران و ۳۰۰ سالن در شهرستان ها عواملی نظیر درجه بندی سینما، تعداد صندلی، تعداد سانس نمایش، نوع تماشاچی، نوع فیلم و شهر محل سینما، بودجه تبلیغات در این رسانه برآورد می گردد.
از دیگر روش های تبلیغات در حوزه سینما به اسپانسرینگ نیز می توان اشاره کرد. که نمونه های موفقی نیز در این حوزه تاکنون قابل ذکر می باشد.

فرم پرسشنامه اطلاعات