در حال بارگزاری...

صفحه اصلی/بلاگ/هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتیهدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

فهرست دسته‌هااخبار تبلیغاتهیچ دیدگاهی برای هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی ثبت نشده369 بازدید

کم کم با پیدایش صنایع جدید و دست هایی تازه در فعالیت های کاری؛ ایده پردازی تبلیغاتی به سمت و سوی هدیه ها رفت و هدایای تبلیغاتی سر از بازار تجارت بیرون آوردند. هر روز هم شاهد خلاقیت های جدیدی در بین هدایای تبلیغاتی بودیم.

اهمیت هدایای تبلیغاتی

راستش را بخواهید؛ کسی انتظار نداشت که مفهوم کادوی تبلیغاتی از خودکارهای رنگارنگ با نام و امضای برند های معروف، به سمت و سوی قطعات دیجیتال، لوازم خانگی، پوشاک، نوشت افزار و هدایای خاص برود. اما لازمه تجارت دیگر فقط مهارت نبود و به خلاقیت هم نیاز داشت. درست در همین حین، هدایای تبلیغاتی به بهترین روش برای جلب توجه مشتریان و معرفی برند های موفق، وارد میدان شدند.

با اینکه استفاده از ویدئو های جذاب؛ تبلیغات و بنرهای رنگ و لعاب دار در دوره های اخیر خیلی مورد توجه قرار گرفته اند، اما صادقانه باید گفت هنوز هم نتوانسته اند در سلطنت هدایای تبلیغاتی، جایی برای خود باز کنند و به محبوبیت آنها برسند. هدیه گرفتن برای شما جذابیت بیشتری دارد یا دیدن یک ویدئو پر زرق و برق؟

قطعا ما هم نمیخواهیم با معرفی هدایای تبلیغاتی در رقابت با سایر روش های تبلیغاتی باشیم اما نباید اهمیت این نوع از تبلیغات و تاثیر آن بر روی مخاطبان خاص خودش را فراموش کنیم.

خاص بودن هدایای تبلیغاتی در چیست؟

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

وقتی واژه خاص را می شنوید اولین چیزی که در ذهنتان نقش می بندد چیست؟ یا به نظرتان یک هدیه خاص چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اگر بتوانید به این دو سوال به خوبی پاسخ دهید، به راحتی می توانید خاص ترین هدایای تبلیغاتی را هم برای کسب و کار خود پیدا کرده و یا حتی ایده و الگوی طراحی آن را هم خودتان پرورش دهید.

امروزه خودکار و تقویم و دفترچه های تبلیغاتی تا حدودی هدایایی از مد افتاده حساب می شوند! بهتر است شما هم به دنبال یک سبک خاص در هدایای تبلیغاتی خود باشید، یا اینکه بگوییم “واجب” است، نه “بهتر”!

پس برویم سراغ همان سوال اول؛ هدایای تبلیغاتی خاص چه ویژگی هایی دارند؟ اگر به دنبال هدیه خاص هستید، از هدایای معمول و عرف بازار استفاده نکنید، به قول معروف شما هم از همان راهی که همه می روند، نروید! هدیه تبلیغاتی تان معرف شماست، حکم امضای کارتان را دارد؛ پس از اثر بزرگ آن بر معرفی برندتان غافل نباشید. لازم نیست خیلی هم سخت بگیرید که از آن طرف بوم بیفتید! خاص بودن لزوما خلاقیت نمی خواهد! بله! درست متوجه شدید. هدیه خاص شما حتما لازم نیست عجیب ترین ظاهر و ابعاد ممکن را در قالبی هنری داشته باشد تا مفهوم خاص بودن را برساند!

استفاده از یک بسته بندی مناسب و رنگ هایی که با حرفه شما هماهنگی بیشتری دارند، نقش موثری در معرفی و ماندگاری برند شما دارد. اگر راهنمایی بیشتری می خواهید نمونه هدایای لوکس بانک ها و شرکت های نفتی را به یاد بیاورید. هدایای تبلیغاتی خاص نشانه از جسارت و شجاعت شما در استراتژی های بازاریابیتان دارد و با یک انتخاب درست، وقتی مخاطبانتان هدایای خاص شما را ببینند، سریعا آن را در ذهن ثبت کرده و حتی کاملا غیر ارادی شروع به تبلیغ برای برند شما می کنند، چگونه؟ کافیست با خودتان مرور کنید چندبار یک خودکار شکیل، لیوان، یا هر هدیه تبلیغاتی شیکی را دست همکار یا دوستانتان دیده اید و اسم و طرح لوگوی آن هدیه تبلیغاتی در ذهنتان همچنان باقی مانده است!

چند مورد از بهترین هدایای تبلیغاتی از نگاه مخاطبان

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

به نظرتان بیشترین ابزارهایی که در طول روز در محیط کار مورد استفاده اند چیست؟ البته اصلا منظورمان خودکار و دفترچه یادداشت نیست، قدیمی ترها را فراموش کنید! چای محبوب ترین نوشیدنی بین ایرانیان است؛ فضاهای کاری هم دیگر از دوره کاغذ بازی و نوشتن های دستی سال هاست دور شده اند. رعایت ساعات کاری و زمان بندی دقیق هم که اصلا نیاز به هیچ حرفی ندارد. حواستان بود؟ همین الان چند مورد از بهترین هدایای تبلیغاتی و خاص را به شما معرفی کردیم! بله! لیوان های تبلیغاتی، استفاده از انواع فلش ها و فضاهای ذخیره سازی و ساعت ها!

لیوان و ماگ، هدیه هایی مناسب برای کارمندان

پیدا کردن ایده ای خلاقانه برای داشتن یک هدیه تبلیغاتی خاص نیاز به شکافتن اتم ندارد! شما می توانید از راحت ترین راه ممکن و با استفاده از یک طراحی زیبا برروی لیوان تبلیغاتی، در تمام ساعات شبانه روز در کنار مخاطبان خود باشید.

برای تبلیغ چه وقتی بهتر از زمان صرف یک نوشیدنی مانند چای در وقت استراحت؟ در هر بار استفاده از لیوان تبلیغاتی تان و صرف نوشیدنی، همواره نگاه مخاطب به برند و نام و تبلیغات شماست! انگار که هر روز مخاطب خود را به صرف یک نوشیدنی دعوت کرده اید.

فلش مموری، تبلیغی متفاوت

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

همه کسب و کارهای دنیا دیگر دیجیتال شده اند و در هیچ دفتر کاری خبری از پرونده ها و اسناد قطور و اتاق های بایگانی نیست، همه اینها در فضاهای ذخیره سازی مختلف و انواع فلش ها جمع شده اند. بازه انتخابی پیش روی شما هم در استفاده از فلش مموری ها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ایده آل، هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ کیفیت و شکل ظاهری آن بسیار گسترده است.

با استفاده از فلش مموری تبلیغاتی با یک تیر چند نشان زده اید! هم یک ایده ی به ‌روز و دیجیتال و مدرن است، هم مشتریان فعلی تان هر روز با فلش تبلیغاتی شما اطلاعات مهمشان را جابجا می کنند و هم فرصتی پدید می آورید تا مشتری های بالقوه تان همواره در استفاده از هدیه تبلیغاتی شما، برند شما را روبروی چشمان خود داشته باشند و به نوعی می تواند شکلی موثر از بازاریابی عصبی باشد.

ساعت تبلیغاتی، زمان را به مخاطبان هدیه میکند

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

مسلما هیچ نیاز نیست که به اهمیت زمان در تجارت اشاره کنیم و برای تبلیغ چه جایی بهتر از صفحه ساعت؟ ساعت های تبلیغاتی یکی از هدایای قدیمی هستند که همیشه موفقیت و محبوبیت خود را در همه دوره ها حفظ کرده اند. در اطراف شما همیشه یک ساعت تبلیغاتی دیواری یا رومیزی وجود دارد، پس اگر از طرح و شمایلی خلاقانه و زیبا برای معرفی برند خود استفاده کنید، هر روز و هر لحظه چشم مشتریان به ساعت شماست و کنترل زمان زندگی شان را در دست خود گرفته اید!

با استفاده از همین سه ابزار به نظر ساده و پیش پا افتاده و ارائه یک هدیه تبلیغاتی خاص، به سادگی می توانید به مهمترین هدف بازاریابی مخاطب؛ یعنی اثرگذاری؛ دست پیدا کنید.

چه زمانی هدایای تبلیغاتی را سفارش دهیم؟

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی، ایده ای خلاقانه از بازاریابی سنتی

ارگان های دولتی و موسسات و شرکت هایی که شرکت های همکار و یا مشتریان زیادی از جنس خودشان دارند خریداران عمده هدایای تبلیغاتی هستند. عمده مشکل این خریداران مواجهه با ترافیک سنگین فروشندگان هدایای تبلیغاتی در مناسبت های خاص است.

اگر مسئول خرید این شرکت ها هستید و یا به هر نحوی در تصمیم گیری برای این نوع از خرید ها دخیل هستید بهتر است سفارشات را به حداقل دو تا سه ماه زودتر از رسیدن به بازه های پر ترافیک منتقل کنید. با این کار احتمالا هم هزینه های کمتری خواهید داشت و هم در زمان مناسب و کیفیت خوب هدیه تبلیغاتی خود را برای معرفی برند خود تحویل خواهید گرفت.

تیزر تبلیغاتی محصولات اپل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *