در حال بارگزاری...

صفحه اصلی/بلاگ/دوسالانه‌ای که افتتاح شد، مجمعی که برگزار نشددوسالانه‌ای که افتتاح شد، مجمعی که برگزار نشد

دوسالانه‌ای که افتتاح شد، مجمعی که برگزار نشد

فهرست دسته‌هااخبار تبلیغاتهیچ دیدگاهی برای دوسالانه‌ای که افتتاح شد، مجمعی که برگزار نشد ثبت نشده726 بازدید

دوسالانه گرافیکی «سرو نقره‌ای» افتتاح شد. قرار بود این رویداد همزمان با برگزاری مجمع عمومی سالیانه انجمن طراحان گرافیک کار خود را آغاز کند اما تعداد اعضای حاضر به حد نصاب نرسید و مجمع برگزار نشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سرو نقره‌ای، پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع سالیانه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، مهرداد احمدی شیخانی ـ طراح گرافیک ـ گفت: درنمایشگاه سرو نقره‌ای پنجم ۲۲۶ اثر به نمایش گذاشته شده است؛ اما جای تعجب دارد که در این نشست تعداد زیادی از کسانی که آثارشان دراین نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته٬ حضور ندارند و برای تماشای نمایشگاه خودشان نیامده‌اند.

در ادامه فرزاد ادیبی ـ گرافیست ـ اظهار کرد: هر چند که مجمع عمومی انجمن طراحان گرافیک به دلیل به حد نصاب نرسیدن برگزار نشد اما سرو کماکان پابرجاست. دوست دارم شما را در خوشحالی خودم پس از شنیدن خبر مرخص شدن جلال شباهنگی (نقاش و گرافیست) از بیمارستان سهیم کنم و برای او دعا کنیم تا وجود نازک‌ش آزرده نباشد.

این طراح گرافیک افزود: همین جا باید به ابراهیم حقیقی برای ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران تبریک بگویم؛ این انتخاب توفیق کمی برای انجمن طراحان گرافیک نیست.

به گفته ادیبی٬ خانه هنرمندان ایران متشکل از ۱۲ انجمن است و پیش از این ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران به عهده انجمن خوشنویسان و سینما بوده است و پس از مدت‌ها ریاست عالی خانه هنرمندان ایران به انجمن طراحان گرافیک رسیده است.

او با بیان این مطلب که انجمن طراحان گرافیک ایران ۲۰ ساله شده است٬ گفت: رسیدن به ۲۰ سالگی جای تبریک و تشکر دارد. انجمن در تمام این سال‌ها چون سرو در برابر بادهای مخالف ایستاده است و سربلند بوده است. من خوشحالم که یکی از اعضای انجمن طراحان گرافیک هستم. انجمن طراحان گرافیک یکی از انجمن های قدرتمند و تاثیرگذار است. شاید تعداد اعضای آن از برخی انجمن ها کمتر است اما هر یک از اعضای آن وزنه‌ای در عرصه گرافیک هستند.

ادیبی درباره این دوره «سرو نقره‌ای» گفت: در سرو نقره ای پنجم ۱۲ بخش داریم که در این دوره ۲۲۶ عضو با ارسال بیش از ۵۰۰ اثر شرکت کرده‌اند. ویژگی سرو نقره‌ای پنجم این است که هیات انتخاب آثار خود اعضای انجمن بوده‌اند. اما آثار داوری خواهد شد.

او با اشاره به بخش جنبی نمایشگاه سرو نقره‌ای پنجم گفت: جمعه پنجم دی‌ماه بخش جنبی سرو نقره‌ای در گالری «سلام» افتتاح خواهد شد و این نمایشگاه دربرگیرنده تعدادی از پرده‌های سر در سینمای ایران است. تمام این پرده‌های سر در سینما اصل هستند و علی بختیاری نمایشگاه‌گردانی این بخش را برعهده داشته است.

ادیبی که اول دی‌ماه در خانه هنرمندان ایران سخن می‌گفت، افزود: مراسم اختتامیه سرو نقره‌ای و رونمایی از کتاب سرو نقره‌ای ساعت ۱۷ تا ۱۹ جمعه ۱۵ دی‌ماه در موزه هنرهای معاصر برگزار خواهد شد. همچنین درایام برپایی نمایشگاه سرو نقره‌ای دو نشست تخصصی در روزهای سوم و دهم در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

مصطفی اسداللهی ـ رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران ـ همچنین همزمان با افتتاح نمایشگاه نیز در سخنانی کوتاه گفت: سرو نقره‌ای بزرگترین رویداد طراحان گرافیک است که امسال همزمان با ۲۰ سالگی انجمن طراحان گرافیک شاهد برگزاری پنجمین دوره این رویداد هستیم و خوشحالم که از طرف هیات مدیره نمایشگاه سرو نقره‌ای را به نام مرتضی ممیز افتتاح می‌کنم. مرتضی ممیز یکی از بنیان‌گذاران انجمن طراحان گرافیک است و امروز در ۲۰ سالگی انجمن و افتتاح سرو نقره‌ای جای خالی او احساس می‌شود.

سرو نقره‌ای پنجم، ۲۲۶ طراح با ۵۵۲ اثرشرکت کرده‌اند که این آثار در ۱۲ بخش در فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است؛ این رویداد تا ۱۲ دی‌ماه درتمام فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران ادامه خواهد داشت و مراسم اختتامیه آن از ساعت ۱۷ روز ۱۵ دی ماه در موزه هنرهای معاصر برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *