در حال بارگزاری...

صفحه اصلی/بلاگ/تغییر استراتژی صدا و سیما برای مقابله با تبلیغات ماهواره ایتغییر استراتژی صدا و سیما برای مقابله با تبلیغات ماهواره ای

تغییر استراتژی صدا و سیما برای مقابله با تبلیغات ماهواره ای

فهرست دسته‌هااخبار تبلیغاتهیچ دیدگاهی برای تغییر استراتژی صدا و سیما برای مقابله با تبلیغات ماهواره ای ثبت نشده784 بازدید

روزنامه جام جم که به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد، متنی را منتشر کرد که در آن به دفاع از انجام تبلیغات حتی برای فیلم های توقیفی به منظور کاهش گرایش آن ها به شبکه های ماهواره ای، پرداخته است.

روزنامه جام جم نوشت: «شاید دو سه سال پیش زمانی که شبکه‌ های فارسی زبان خارجی شروع به پهن‌ کردن سفره‌ های رنگارنگ برای سینماگران کردند معلوم گردید ظرفیت تبلیغ از رسانه ملی تا چه اندازه محبوب و پرطرفدار است.»

تبلیغات در رسانه ملی یا تبلیغات ماهواره ای

این روزنامه در ادامه نوشت: «زمانی که بیشتر کارگردان‌ هایی که تبلیغ فیلمشان را به شبکه ها و تبلیغات ماهواره ای سپردند دلیل این کارشان را نداشتن امکان پخش از رسانه ملی تلقی کردند. این در شرایطی است که همه جای دنیا نحوه برخورد با فیلم (به دلیل اینکه در شاخه هنر – صنعت محسوب می‌ گردد) دقیقا شبیه کالاهای تجاری است و این رویه صدا و سیما کاری غیرمنطقی یا غیرعرفی نبوده است. با این وجود همین ماجرا اما سبب شد تا رسانه ملی یکبار دیگر در قوانین مربوط به تبلیغ فیلم بازنگری نماید و با نگاهی کاملا حمایتی و نه تجاری برای کمک به سینمای نحیف ایران وارد گود گردد.»

مطلب اشتباه مشترک تمام برندها در بازاریابی را بخوانید.

«شاید به دنبال همین رویکرد صادقانه بود که تقریباً 1 سال پیش صدا و سیما بستری جدی‌ تر از قبل برای تبلیغ فیلم‌های سینمایی فراهم نمود و با یک بسته تشویقی‌ موفق گردید در این زمینه میدان را از شبکه‌ های فارسی زبان خارجی بگیرد و برنده این گود گردد. بسته تشویقی‌ ای که در آن مواردی نظیر اختصاص تیزرهای رایگان به فیلم‌ ها، ارائه تیزرهای پیش از پخش (پره-رول) ، برخورد کاملا متفاوت با فیلم در قیاس با محصولات تجاری و افزایش زمان تبلیغ تیزرها و علاوه بر این پرهیز از اعمال تغییرات سلیقه‌ای وجود دارد.

صدا و سیما حتی به فیلمی هم که بعد از چند سال توقیف، با شرایط خاص مجوز اکران گرفته فرصتی داد تا ثابت کند هدفش کمک به کلیت سینما می باشد و نه تنها مراقبت و حمایت از نوعی نگاه در این زمینه. این روزها سینما و تلویزیون ایران در حال تجربه کردن فضایی تازه است. فضایی که قرار است در آن سینما و تلویزیون با سنجه‌ ای نو وارد گود شوند و با عیار صداقت بسنجند.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *