در حال بارگزاری...

صفحه اصلی/بلاگ/تبلیغات دارو آری یا خیرتبلیغات دارو آری یا خیر

تبلیغات دارو آری یا خیر

فهرست دسته‌هااخبار تبلیغاتهیچ دیدگاهی برای تبلیغات دارو آری یا خیر ثبت نشده574 بازدید

یک مسئول سازمان غذا و دارو گفت: تبلیغات دارو در روزنامه‌ها، هفته نامه‌ها، مجلات و سایر نشریات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حتی در صورت توزیع اختصاصی نیز برای جامعه پزشکی مجاز نیست.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، محمد هاشمی در پاسخ به برخی سوالها در خصوص  “تبلیغات دارو”  با بیان اینکه معرفی  این فراورده‌ها صرفاً در نشریات و پایگاههای اینترنتی علمی- تخصصی پزشکی مختص جامعه پزشکی مجاز است؟ اظهار داشت: داروهایی که در مجوز صادره آنها نیز این نوع فعالیت ذکر شده مشمول این موضوع خواهد بود.

محمد هاشمی اضافه کرد: معرفی داروها در روزنامه‌ها، هفته نامه‌ها، مجلات و سایر نشریات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حتی در صورت توزیع اختصاصی نیز برای جامعه پزشکی مجاز نیست.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو  با اشاره به اینکه در کتاب  “قوانین و آئین نامه‌های حوزه دارو” نیز در خصوص این موارد با جزئیات صحبت شده است، تصریح کرد: بیان یافته‌های جدید علمی در مورد داروها از رسانه‌های جمعی عمومی بدون ذکر نام اختصاصی دارو یا موسسه تولید کننده با کسب مجوز از سازمان غذا و دارو بلامانع است.

نحوه ارائه اطلاعات داروها

هاشمی همچنین  درباره نحوه معرفی و ارائه اطلاعات علمی داروها عنوان کرد: معرفی دارو از طریق ارائه نمونه‌های دارویی، بروشور و کاتالوگ، شرکت در همایش‌ها و ملاقات حضوری و سخنرانی‌ها، ارسال اطلاعات از طریق پست و پست الکترونیک فقط برای مخاطبان گروه پزشکی با رعایت ضوابط این آیین نامه مجاز است.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو اطلاع رسانی درمورد موجودی داروی خاص و یا محل‌های خاص توزیع داروها که در آن صرفا به ذکر نام دارو و محل عرضه دارو اشاره شده باشد، هم گفت که این  کار صرفاً پس از کسب مجوز از سازمان غذا و دارو قابل انجام است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه موسسات دارویی همچنین موظف به رعایت دستورالعمل تبلیغ و آگهی‌های دارویی هستند، عنوان کرد: چنانچه در پروانه دارو شرایط خاصی برای تجویز و یا مصرف داروها ذکر شده باشد باید در هنگام معرفی دارو به این موارد اشاره شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *