در حال بارگزاری...

صفحه اصلی/بلاگ/برگزاری چهاردهمین نمایشگاه چاپ و تبلیغاتبرگزاری چهاردهمین نمایشگاه چاپ و تبلیغات

برگزاری چهاردهمین نمایشگاه چاپ و تبلیغات

فهرست دسته‌هااخبار تبلیغاتهیچ دیدگاهی برای برگزاری چهاردهمین نمایشگاه چاپ و تبلیغات ثبت نشده887 بازدید

چهاردهمین نمایشگاه چاپ و تبلیغات ، بازاریابی و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های تهران با حضور شرکت های داخلی و خارجی برگزار شد.
صنعت نمایشگاه ها طی سالهای اخیر به نوعی رسانه ی تاثیرگذار تبدیل شده است که به دلیل برقراری نوعی ارتباط مستقیم بین کارگزاران و مخاطبان در نشر و انتقال پیام و همچنین دستیابی به اهداف مورد توجه قرار گرفته است.

بخش های مختلف خدمات، کسب و کار در کنار سایر فعالیت های تبلیغاتی که پوشش می دهند شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی را نقطه ی عطف صنعت یا خدمت خود میدانند که زمینه ی ایجاد ارتباط، شناخت و توسعه را برای آنها فراهم میکند و از سویی در دهکده ی جهانی که قرارگرفته ایم امکان تبادل اطلاعات و دانش را بیش از پیش فراهم می سازد.
نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی و صنایع وابسته برای چهاردهمین سال متوالی با حضور بیش از 480 شرکت شامل 430 بخش داخلی و 50 شرکت خارجی برای ارائه ی جدیدترین روش ها و فنون و صنایع مرتبط با صنعت تبلیغات برپا شد. بیتا خالقی مدیر اجرایی نمایشگاه در رابطه با اهداف برپایی آن افزود: با توجه به اینکه اصولاً صنعت تبلیغات و بازاریابی نقش غیرقابل انکاری در ارائه ی برنامه های نوین و متدهای جهانی تبلیغات برای بنگاه ها و سازمانهای اقتصادی دارد، به آنها کمک میکند در جریان به سرعت در حال رشد و تغییر کنونی، باقی بمانند، لذا این نمایشگاه میتواند در جهت ایجاد ارتباطی نزدیک بین متقاضیان و ارائه دهندگان خدمات بازاریابی و تبلیغات و همچنین آشنایی با آخرین تحولات بازارهای بین المللی و نیز انتقال دانش فنی نوین و رشد کمی و کیفی محصولات داخلی تاثیرگذار باشد.

مطلب پرسنال برندی که خودش را بازی کرد را بخوانید.

یکی از مهمترین رویکردهایی که در موضوع برپایی نمایشگاه ها بی نظیر تبلیغات و مطبوعات و… میتوان به آن اشاره داشت، برگزاری کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی در برخی غرفه ها با حضور اساتید و کارشناسان است. به عنوان نمونه برگزاری کارگاه های آموزشی تکنیک های تبلیغات و پیشبرد فروش و… که کارکرد آموزش و انتقال دانش نوین را برای بازدید کنندگان فراهم میکند.
در سالن های مختلف که عبور میکردیم میشد به راحتی رنگ و بوی تبلیغات را از غرفه های خاص و هدایای تبلیغاتی تا کفپوش هایی از تصاویر زیبا که توسط دستگاه های چاپ برای نمایش توانمندی و قابلیتهای تکنیکی عرضه شده میشد دریافت کرد.

هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه چاپ و تبلیغات

موضوع هدایای تبلیغاتی شاید در حوزه ی صنعت تبلیغات به عنوان یکی از تکنیک های جلب مشتری هنوز هم مد نظر قراردارد، از این رو حضور پررنگ شرکت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند همه ساله در نمایشگاه تبلیغات چشمگیر ست. سررسید و تقویم به عنوان ساده ترین و البته شاید ابتدایی ترین شکل تبلیغ پیوسته مطرح بوده اما این روزها تکنولوژی موبایل و فضای مجازی حال و روز این بخش را نیز با چالش مواجه کرده است.
مدیر انتشارات آسیا که به گفته ی او پیشینه ای 60 ساله در زمینه ی انتشار کتاب و سررسید دارد، شهرام عطایی است که معتقد است زمان هدایایی مانند سررسید و تقویم این روزها به شیب پایانی رسیده است.

او از اوج دوران تولید این کالای تبلیغاتی و البته اقبال زیادی که سازمانها و مخاطبان آنها برای تهیه ی این کالا داشتند، می گوید و اینکه اکنون حتی انتشار کتاب به عنوان کالایی فرهنگی به دلیل عدم استقبال و کاهش چشمگیر میزان مطالعه در کشور به شدت درحال سقوط است.
مدیر انتشارات آسیا که در سالن 27 مستقر است میگوید: به دلیل تغییر شرایط اجتماع سبک هدایای تبلیغاتی نیز تغییر یافته و حتی ست های هدیه ای که مشتریان سفارش میدهند این روزها به جای سررسید و تقویم های نفیس، فلش مموری، پاوربانک و مودم های بی سیم و … است. او از این تغییر رویکرد نگران است چرا که معتقد است با توجه به تحول و توسعه تکنولوژی ارتباطی مطالعه میتواند در اعتلای فرهنگ جوامع تاثیرگذار باشد به عنوان نمونه قبلاً هدایایی مانند دیوان حافظ نفیس و شاهنامه متقاضی بیشتری داشت که امروزه این نوع کالاها کمکم رنگ باخته اند.

اما مدیر مجموعه دیگری که به تولید نوع خاصی از هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه پرداخته از استقبال مشتریان و البته رونق کسب کارش میگوید، ماگ هایی که متریال آن از جنس مس است و همچنین سایر کالاهای لوکس و فانتزی مسی که مشتریان زیادی را جلب کرده بود.
کیف های چرم نفیس به عنوان هدایایی با ارزش اقتصادی بالا سفارش مجموعه هایی است که میخواهند به شکل موثری درذهن مخاطبان باقی باشند. اکبری مدیرعامل شرکت رویال چرم، می گوید: درحال حاضر سازمانها ترجیح میدهند اگر قرار است هدیه ای تهیه شود مرغوب و نفیس باشد و لذا در این زمینه نمایشگاه فرصت خوبی برای ایجاد ارتباط با مشتریانی است که متقاضی این سبک از هدایا هستند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *