در حال بارگزاری...

صفحه اصلی/بلاگ/آشنایی با روش‌های تعیین بودجه تبلیغاتتعیین بودجه تبلیغات

آشنایی با روش‌های تعیین بودجه تبلیغات

فهرست دسته‌هااخبار تبلیغاتهیچ دیدگاهی برای آشنایی با روش‌های تعیین بودجه تبلیغات ثبت نشده554 بازدید

بودجه تبلیغات معمولا زیرمجموعه‌ای از بودجه‌ی فروش و آن نیز زیر مجموعه‌ی بودجه‌ی بازاریابی است. تبلیغات بخشی از فعالیت‌های فروش و بازاریابی است. پولی را که در تبلیغات خرج می‌شود، می‌توان سرمایه‌گذاری برای ساخت کسب‌و‌کار محسوب کرد. در همین راستا در این مقاله با بهترین روش‌های تعیین بودجه تبلیغات آشنا می‌شوید.

برای آنکه بودجه تبلیغات با اهداف پیشبردی و بازاریابی هم‌راستا باشد، صاحب کسب‌وکار باید به چندین سؤال مهم پاسخ بدهد.

بخوانید: تاثیر دیجیتال مارکتینگ در صنعت فیلم‌سازی

سوالات مهم در تعیین بودجه تبلیغات

مصرف‌کننده‌ی هدف کیست؟ چه کسی علاقه‌مند به خرید محصول یا دریافت خدمات است و مشخصه‌های دموگرافیک این مصرف‌کننده چیست؟ (مشخصه‌های دموگرافیک به مواردی همچون سن، وضعیت اشتغال، جنسیت، نگرش‌ها و غیره اشاره دارد). در بسیاری از موارد، ساختن پروفایل مصرف‌کننده کمک می‌کند به ایده‌ای انتزاعی همچون «مصرف‌کننده‌ی هدف» شخصیت ببخشید تا بعدا بتوانید در شکل‌دهی پیام‌ تبلیغاتی از آن استفاده کنید.

بهترین رسانه‌ برای دسترسی به مشتری چیست؟

چه کارهایی باید انجام شود تا مشتری هدف راضی به خرید محصول شود؟ محصول، احساسات مشتری را هدف می‌گیرد یا منطق او را؟ چه چیزی مشتری هدف را به خرید محصول ترغیب می‌کند؟

رابطه‌ی هزینه‌های پرداخت‌شده برای تبلیغات و میزان تأثیر کمپین تبلیغاتی بر خرید محصول یا دریافت خدمات چگونه است؟ به بیانی دیگر، به‌ازای هر هزارتومانی که برای تبلیغات خرج می‌شود، قرار است چقدر سود به‌دست آید؟

بخوانید: آماری شگفت‌انگیز از هزینه تبلیغات در شبکه های اجتماعی

منبع: سایت چطور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *